Patru agenți de poliție din cadrul DGPMB – Brigada Rutieră sunt cercetați penal pentru fapte de luare de mită și abuz în serviciu, într-un dosar instrumentat de Parchetul de pe lângă Tribunalul București.
Sindicatul Europol reclamă, luni, 12 ianuarie, că la Brigada Rutieră București, mai multe dulapuri şi fişete sunt depozitate pe scări şi holuri, fiind stabilizate cu bolovani, cărămizi sau bucăţi de lemn.